Türkiye deki ilk ve tek VOC içermeyen sağlığa duyarlı boya
Nippon Paint Minoa

Sağlığa duyarlı boya Minoa iç ortam hava kalitesini koruyor

Nippon Paint in dünya çapında takdir gören yüksek teknolojisi ve Ar-Ge gücüyle geliştirdiği Sağlıklı Boyalar, çevre ve toplum sağlığını korumaya odaklanıyor. Türkiye deki ilk ve tek, ‘uçucu organik bileşen içermeyen boya Nippon Paint Minoa, sağlıklı ortamlar yaratıyor. Minoa nın kalitesi dünyadaki en saygın standartlar arasında yer alan Green Guard Gold sertifikası ile de belgelendi. Türkiye de Green Guard Gold sertifikası alan ilk ve tek boya ürünü olarak Minoa Premium serisi, sıfır VOC içeriği ile hassas ortamlar için önerilen bir boya konumunda.

Günlük hayatta kimyasal maruziyet insanların zamanlarının çoğunu geçirdikleri ev, ofis, okul gibi kapalı ortamlarda solunan hava yoluyla gerçekleşiyor. Havayla taşınan bu kimyasallar; genellikle yapı malzemeleri, iç döşeme, temizlik ürünleri ve kişisel bakım ürünleri üretmek ve bakımını yapmak için kullanılıyor ve ‘uçucu organik bileşikler (VOC) olarak adlandırılıyor.

İçeriğinde zararlı uçucu bileşenleri ve ağır metalleri barındırmayan Minoa serisi emisyon salımı kaynaklı alerjiye neden olmayan yapısı sayesinde daha sağlıklı mekanlar oluşturulmasını destekliyor. Hastane, okul, kreş gibi kamusal yapılar başta olmak üzere sağlığını önemseyen herkesin vakit geçirdiği tüm iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. En son teknoloji ile üretilen Nippon Paint Minoa Ürün Grubu yüksek hava geçirgenliği ile iç mekanlardaki havanın kalitesini yükseltiyor, emisyon salımı yapmıyor, nefes alan duvarlar yaratıyor.

Minoa Sertfikalar

Yeşil Binaların çözüm ortağı

Dünyamızın giderek artan nüfusu ve çevre-toplum sağlığı sorunları birlikte düşünüldüğünde şehircilik ve mimari de sürdürülebilirlik ekseninde yeniden ele alınıyor. Su ve enerji verimliliğinin yanında çevresel zararlı etkileri minimum olan malzemelerin seçildiği Yeşil Binalar çevreci, ekonomik ve sağlıklı binalar olarak LEED, BREAM gibi uluslararası standartlar tarafından belgelendiriliyorlar. Amerika merkezli bağımsız kuruluş UL Solutions tarafından 10 bin farklı kimyasal test edilerek verilen Green Guard Gold sertifikası da dünyadaki en saygın standartlar arasında yer alıyor ve Yeşil Bina belgelerinde önemli bir kriter oluşturuyor. Türkiye de Green Guard Gold sertifikası alan ilk ve tek boya ürünü olarak Minoa Premium serisi, LEED ve BREAM sertifikasyon sürecinde iç mekan hava kalitesi bölümünde +3 puan kazandıran tek boya olarak da önemli bir çözüm ortağı konumunda bulunuyor.

Enfes Bir Nefes İçin…

Solunum yolu hastalıkları ve alerjik hastalıkları olanlar için evdeki havanın kalitesi çok önemlidir. Evinizde kullandığınız boya, bu havanın kalitesini belirleyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Nippon Paint MINOA Serisi, rahat bir nefes almayı sağlayan içeriği ve yüksek hava geçirgenliği ile evinizdeki havanın kalitesini yükseltir.

İnsanlar zamanlarının yaklaşık %90 unu kapalı alanlarda geçiriyor.

Kapalı alanlarda geçirilen sürenin artmasına paralel olarak iç mekanlarda hava kirliliğine maruziyet nedeniyle sağlık riskleri dış mekanlara göre daha fazla olmaktadır. (1)

Solunum yolu hastalıkları ve alerji ülkemizde yaygın olarak görülmektedir. (1-3)

Minoa-alerji-astim-saglikli-boya

Nippon Paint MINOA Serisi

GreenGuard Gold sertifikalı, sağlığa duyarlı ve çevreye saygılı olarak en son teknolojiyle geliştirilmiş sağlıklı boyalardır.

  • Emisyon salınımı yapmaz.
  • Formaldehit ve alerjiye neden olabilecek kimyasallar içermez.
  • İçerisinde uçucu organik bileşen yoktur.
  • Sağlığa zarar veren ağır metalleri içermez.
  • Aromat içermez.
126 >